O MNĚ

Jsem bývalý podnikový ekonom, kterého před lety zasáhl příběh vzdálené rodinné příbuzné. Se třemi desítkami dluhů po splatnosti a milionovým dluhem se na mě obrátila s prosbou o pomoc. Její situace a zjištěné informace ohledně českého vymáhacího byznysu mne zasáhly natolik, že jsem se rozhodl pomoct nejen jí, ale i dalším s podobným osudem. Spolu s neziskovými organizacemi jsem se začal podílet na sběru potřebných dat, prezentaci negativ spojených se špatně nastaveným vymáhacím procesem a na formulaci nutných systémových opatření.

Ve finančních vodách se pohybuji více jak 16 let. Vystudoval jsem fakultu financí a účetnictví na Vysoké škole ekonomické v Praze, kde jsem si už tehdy zvolil jako vedlejší specializaci sociální politiku. Za finanční řízení obchodních financí jsem následně zodpovídal například ve společnostech Pivovary Staropramen nebo IBM.

V roce 2014 přišel kariérní zlom a já se rozhodl vyměnit korporátní svět za ten neziskový. Příběh mé příbuzné mě dovedl k mým dalším aktivitám, kdy jsem ve spolupráci s Otevřenou společností v roce 2016 realizoval projekt Mapa exekucí.

Od roku 2015 také spolupracuji s Úřadem vlády ČR, kde působím při Agentuře pro sociální začleňování jako expert pro dluhovou problematiku.

V roce 2018 jsem získal členství v celosvětové síti sociálních inovátorů Ashoka Fellows network.

V mezičase ze sedla horského kola objevuji nová místa, hraji volejbal nebo nad sklenicí dobrého piva vedu nekonečné debaty se svými přáteli. 

Mým cílem a snem je, abychom byli zemí bez nemravného dluhového byznysu a měli jsme nejnižší podíl předlužených domácností v Evropě.


 

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Sečtěte a zaokrouhlete (0 + 0) *

Nahoru