Nacházíte se zde: Úvod » O mně

O MNĚ

Kdo vlastně jsem

a proč to dělám

Před více než čtyřmi lety mě velmi zaskočila problematika vysoké předluženosti českých domácností, která byla a stále ještě je z velké části způsobena existujícím obchodem s dluhy a nekalými obchodními praktikami. Proto jsem se rozhodl vyměnit soukromý sektor za nejistou budoucnost v neziskovém a veřejném sektoru a věnovat se této oblasti naplno. V současné době se aktivně zaměřuji nejen na dluhovou prevenci, osvětu a pomoc všem ohroženým skupinám obyvatel, ale zároveň mé úsilí směřuje i k tomu, aby se změnila česká legislativa.

Od roku 2015 působím i v Agentuře pro sociální začleňování v rámci Úřadu vlády ČR, kde se věnuji právě problematice zadluženosti českých domácností.

Od roku 2014 také spolupracuji s Otevřenou společností, o.p.s., jejímž posláním je prosazování rovných příležitostí v naší společnosti. Zde jsem mimo jiné v roce 2016 inicioval a realizoval projekt Mapa exekucí.

Absolvoval jsem Fakultu financí a účetnictví na Vysoké škole ekonomické v Praze s vedlejší specializací sociální politika.

Během i po ukončení studia jsem se více než 13 let pohyboval v soukromém sektoru v oblasti finančního řízení, a to ve společnostech Pivovary Staropramen a IBM.

Radek Hábl
IČ 03559734
DIČ CZ03559734
Kontakt
Tel: +420 608 96 76 91
E-mail: info@radekhabl.cz
2015 © Radek Hábl

www.radekhabl.cz

Ilustrace: Matěj Šenkyřík

Nahoru